Poradnikunnamed

Pielęgnacja stóp

Marzec 2016

Tuż po sezonie jesienno-zimowym skóra stóp staje się niedotleniona, szybciej się przesusza, jest twarda bardziej podatna na pękanie. Tak naprawdę w tym okresie poświęcamy stopom mniej czasu na pielęgnację a takie zaniedbania ujawniają się zwykle wtedy gdy chcemy założyć lżejsze obuwie.  

dieta-kosmetyczna

Kuracja antycellulitowa

Marzec 2016

Walka z pomarańczowa skórką wymaga wielokierunkowego działania. Podstawą jest zbilansowana dieta antycellulitowa i aktywność fizyczna.

migdal

Mleczko migdałowe właściwości kosmetyczne

Marzec 2016

Olej migdałowy w przemyśle kosmetycznym jest jednym z cenionych produktów ze względu na swoje właściwości i dostępność. W kosmetykach bardzo często stosowany jako olej bazowy.

balsam

Pielęgnacyjna moc balsamu do ciała

Marzec 2016

Trudno wyobrazić sobie codzienną pielęgnację bez balsamu. Co więcej balsamów do ciała powinno się używać cały rok. Jak wiemy nasza skóra jest bezustannie narażona na trudne warunki – zmiany temperatury, działanie chloru podczas kąpieli w basenie, bywa wysuszona częstym myciem.

propolis_krem

Propolis na problemy skórne

Marzec 2016

Propolis to jedna z tych substancji, która wykorzystywana jest w leczeniu problemów skórnych ze względu na swoje działanie grzybobójcze, bakteriobójcze, regenerujące, dezynfekujące, odkażające i przeciwwirusowe.

jad

Jad pszczeli w kosmetyce

Luty 2016

Myśląc o pielęgnacji i kosmetykach naturalnych dużą uwagę zazwyczaj poświęcamy substancjom pozyskiwanym dzięki działalności pszczół, zapominając o właściwościach jadu pszczelego – biologicznie czynnej mieszance peptydów.

tonik pielegnacyjny

Tonik w codziennej pielęgnacji

Luty 2016

Tonik pełni wiele funkcji w codziennym procesie pielęgnacji skóry twarzy, dlatego warto o nim pamiętać zarówno podczas porannej jak i wieczornej pielęgnacji.

wlosy

Pielęgnacja włosów miodem

Luty 2016

O zbawiennych właściwościach miodu pewnie każda z nas słyszała wiele. Nie bez znaczenia bowiem ma on naprawdę bardzo szerokie zastosowanie. Dba nie tylko o właściwą pielęgnację skóry ale także o włosy.

03406326428798280494

Pyłek kwiatowy w kosmetyce

Luty 2016

Pyłek kwiatowy (pszczeli) zawiera ponad 200 cennych związków dla zdrowia i urody, jest także uznawany za najwartościowszy produkt z ula. Z pyłku kwiatowego zmieszanego z niewielką ilością miodu, śliny lub nektaru w postaci kulek powstają obnóża, czyli pyłek pszczeli.

seria-hydro

Pielęgnacja skóry odwodnionej

Styczeń 2016

Określenie rodzaju cery ma duże znaczenie – posiadając taką wiedzę możemy lepiej i trafniej wybrać kosmetyki do pielęgnacji. Mówiąc o skórze odwodnionej na myśl przychodzi zwykle cera sucha.

seria propolisowa

Pielęgnacja skóry łojotokowej

Styczeń 2016

Skóra łojotokowa zazwyczaj jest konsekwencją określonych skłonności genetycznych bądź też zaburzeń hormonalnych, w wyniku których następuje nadprodukcja gruczołów łojowych oraz zmiana składu płaszcza lipidowego skóry. Ten typ skóry przeważnie uwidacznia się w okresie dojrzewania, w niektórych przypadkach może dotyczyć także osób dorosłych.

krem

Nawilżenie skóry – podstawa pielęgnacji

Styczeń 2016

Niedobór wody w skórze i brak dostatecznego poziomu nawilżenia może prowadzić do zachwiania równowagi wodno-lipidowej. Jeśli nie dostarczymy skórze odpowiedniej ilości wody, znacznie wpłynie to na pogorszenie jej kondycji – skóra stanie się wtedy szorstka i utraci swoją jędrność.