Pielęgnacja stóp

Tuż po sezonie jesienno-zimowym skóra stóp staje się niedotleniona, szybciej się przesusza, jest twarda bardziej podatna na pękanie. Tak naprawdę w tym okresie poświęcamy stopom mniej czasu na pielęgnację a takie zaniedbania ujawniają się zwykle wtedy gdy chcemy założyć lżejsze obuwie.

Dlatego też przed sezonem letnim powinniśmy należycie zadbać o skórę stóp i poddać je odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym.

Kąpiel dla stóp

Powinna być wstępem do pielęgnacji. Dobrze przygotowana zmiękcza, odżywia stopy, relaksuje, a także przygotowuje skórę do peelingu i kolejnych zabiegów.

Aby kąpiel dla stóp była nie tylko przyjemna ale obfitowała w walory pielęgnacyjne dobrze jest zafundować jej np. kąpiel z solą bądź kąpiel ziołową. Ta pierwsza pozwoli zmiękczyć naskórek, wygładza popękaną skórę i wzmacnia ją. Z myślą o takiej właśnie pielęgnacji możemy wybrać np. Relaksującą sól do stóp Korana. Regularne stosowanie soli zmniejsza wydzielanie się potu i neutralizuje przykry zapach.

Natomiast kąpiel ziołowa będzie działała kojąco i odprężająco np. na zmęczone stopy. Wśród tych ziół, które sprzyjają dbaniu o ich dobrą kondycję można wymienić: miętę, szałwię, lawendę, kozieradkę, siemię lniane.

Peeling stóp

Niestety regeneracyjne kąpiele to nie wszystko. Po kojącej i odżywczej kąpieli czas na peeling, który poprawi krążenie i nada skórze miękkość i gładkość. Peelingi zmiękczają zrogowaciałą skórę i usuwają zgrubienia na stopach łagodniej niż tradycyjne tarki czy pumeks co nie znaczy jednak, że mniej skutecznie. Dużą popularnością cieszą się peelingi domowej roboty na bazie, cukru, kawy czy miodu.

Odpowiedni krem

Podczas codziennej pielęgnacji musimy pamiętać o regularnym nawilżaniu stóp. To pozwoli uchronić skórę stóp przed rogowaceniem. Krem ma za zadanie regenerować i odbudować naskórek, zapewnić stopom optymalne nawilżenie i odświeżenie. Najlepiej smarować stopy kremem wieczorem, wtedy też (nocą lepiej się wchłonie) dla uzyskania lepszego efektu można także spać w skarpetkach.

Nadmiernie potliwość

Przy nadmiernej potliwości dobrze jest myć stopy w chłodnej wodzie. Kąpiel w niskiej temperaturze obkurcza naczynia krwionośne przez co hamuje pracę gruczołów potowych. Oprócz zachowania należytej higieny dobrze jest sięgnąć po krem/żel o działaniu odświeżającym i dezodorującym np. Krem do stóp z mentolem dostępny w sklepie Korana.

Comments (4)

  1. In addition to the above, which we might term as health benefits indirectly associated with organic food, the practices used in developing organic produce do make it healthier in direct terms too.

    1. The added benefits of visiting organic food outlets is that their junk food quota will be infinitely lower than on offer in large supermarkets (where occasionally such foods might even be featured in a promotional offer).

  2. This because we’ve got our hands firmly on the sugar and oil dispensers during the cooking process. So where buying organic means buying fresh (and it often does) it is healthier.

Leave your thought